Log in

Sharif University of
Technology ASSOCIATIONHeidari, Mohammadreza


SUTA Chapter / Country of Residence

USA

SUT Entrance Year

1388 (2009)

Department at SUT

Civil Engineering

Current Field of Industry

Academic (Ph.D. Student)

Short Bio

محمدرضا فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران گرایش سازه های هیدرولیکی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی شریف می باشد. وی هم اکنون در حال تحصیل در مقطع دکترا رشته مهندسی عمران گرایش محیط زیست در دانشگاه ایالتی میشیگان است. وی در کنار تحصیل از سال ۱۳۸۴ (۲۰۰۵ میلادی) تا سال ۱۳۸۸ به عنوان عضو دفتر فنی مهندسی مشغول به کار بوده است. و از سال ۱۳۸۸ الی ۱۳۹۴ نیز به عنوان مدیر پروژه در چندین پروژه عمرانی مشغول به خدمت نیز بوده است. محمدرضا پس از راه اندازی چندین استارتاپ از جمله تاسیس و راه اندازی شرکت مهندسین مشاور (به همراه تنی چند از دیگر فارغ التحصیلان شریف)، تاسیس گروه مهندسی، گروه درمانی و... به عنوان یکی از برگزیدگان جایزه جوانان کارآفرین زیر ۴۰ سال وزارت صنایع در سال ۱۳۹۱ گردید. در کنار فعالیت های عمرانی و تجاری که منجر به ایجاد اشتغال مستقیم برای بیش از ۱۰۰۰ جوان ایرانی نیز گردید، محمدرضا از سال ۱۳۸۹ عضو فعال انجمن فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تبریز نیز میباشد.

محمدرضا در سال ۱۳۹۴ به قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا به دانشگاه اوهایو نیز پیوست. وی در بدو ورود تا سال ۱۳۹۶ به عنوان عضو فعال انجمن ایرانیان دانشگاه اوهایو با بیش از ۴۰۰ عضو (دانشجو، استاد و ...) بوده است. در سال ۱۳۹۶ وی به عنوان پرزیدنت (رییس) انجمن ایرانیان دانشگاه اوهایو انتخاب گردید. انجمن ایرانیان دانشگاه اوهایو در دوره پرزیدنتی وی بسیار فعالتر از همیشه و با افق دیدی بلندتر در جهت معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی به دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه و ساکنین شهر اتنز اوهایو بود. تا آنجایی که برای اولین بار در مراسم شب یلدا مهمانانی ازجمله رییس دانشگاه، سنای اساتید، رئیسان دانشکده های مختلف و البته شهردار نیز دعوت و حضور داشته اند. در کنار این دستاوردهای مهم، محمدرضا توانست روابط بسیار موثر و معناداری با دیگر انجمن های ایرانی در دیگر دانشگاهها در سرتاسر امریکا برقرار کند با هدف حمایت از حقوق دانشجویان ایرانی در امریکا. یک نمونه آن اعتراض به منع ورود دانشجویان ایرانی و خانواده هایشان به خاک امریکا بوده است که با هماهنگی با بیش از ۵۵ انجمن دانشجویی اعتراضی (صنفی و نه سیاسی) منسجم نسبت به احقاق حق دانشجویان ایرانی صورت پذیرفته است. یکی از مهم ترین دست آوردهای انجمن با ریاست محمدرضا جذب بیش از ۸۵ هزار دلار کمک های مردمی و نهادهای دانشگاهی برای دانشجویان ایرانی اوهایو بوده است که صرف هزینه اسکان رایگان و سه وعده غذای رایگان در بوفه دانشگاه اوهایو به مدت یک ترم برای بیش از ۱۵ دانشجوی ایرانی که به دلیل قانون منع مسافرت دچار مشکلات مالی عدید شده بودند شده است. در کنار آن محمدرضا با جلسات متعدد بامسئولین دانشگاه و پیگیریهای فراوان نیز برای آن دسته از دانشجویان شغل دانشجویی در داخل دانشگاه فراهم نمود. وی موفق به دریافت جایزه بهترین انجمن سال (۲۰۱۷) در بین بیش از ۴۵ انجمن فعال در دانشگاه اوهایو گردید. 

محمدرضا در سال ۱۳۹۶ جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا روانه دانشگاه ایالتی میشیگان نیز شد. وی از سال ۱۳۹۶ عضو فعال انجمن ایرانیان دانشگاه ایالتی میشیگان نیز بوده است. و در سال ۱۳۹۸ به عنوان خزانه دار انجمن انتخاب گردید. وی با انتقال تجربیات گذشته توانست روح تازه ای در کالبد نیمه جان انجمن ایرانیان دانشگاه بدمد. برگزاری چندین و چند مراسم و جشنهای شب یلدا و نوروز از جمله فعالیت های مهم در دوره وی می باشد. محمدرضا از سال ۱۳۹۹ تا کنون به عنوان مشاور رییس انجمن دانشجویان دانشگاه ایالتی میشیگان مشغول فعالیت میباشد.

Previous Volunteer Experiences

  عضو فعال انجمن فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تبریز (۱۳۸۹ تا کنون)(۲۰۰۹ تا کنون
همکاری در تهیه و چاپ خبرنامه انجمن - 
همکاری در برگزاری مراسم گردهمایی -

(تاسیس انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه تبریز در امریکا (ادامه دارد -


(عضو فعال انجمن ایرانیان دانشگاه اوهایو (۱۳۹۴ الی ۱۳۹۶) - (۲۰۱۵ الی ۲۰۱۷ 

فعالیت در برگزاری مراسم، جشنها و فعالیت های فوق برنامه انجمن -


  رییس انجمن ایرانیان دانشگاه اوهایو (۱۳۹۵ الی ۱۳۹۶)  (۲۰۱۶ الی۲۰۱۷ 

International dinner 

 همکاری با دیگر انجمن های دانشجویی دانشگاه اوهایو جهت برگزاری مراسم شام فرهنگ های مختلف (بیش از ۴۰۰ مهمان

International street fair
همکاری با دیگر انجمن های دانشجویی دانشگاه اوهایو جهت برگزاری مراسم یک روزه معرفی فرهنگ ها و غذا های ملل مختلف (مهمانان شهر اتنز و دانشگاهیان
Women day celebration

همکاری با دیگر انجمن های دانشجویی دانشگاه اوهایو جهت برگزاری مراسم روز زن جهت معرفی توانمندی های زنان ایرانی 

Yalda Night

 برگزاری مراسم شب یلدا شامل معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی، موزیک پاپ و سنتی، استنداپ کمدی، شام ایرانی و... (بیش از ۲۵۰ مهمان ایرانی و خارجی

Nouruz Celebration 

برگزاری مراسم نوروزشامل معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی، موزیک پاپ و سنتی، استنداپ کمدی، شام ایرانی و... (بیش از ۲۵۰ مهمان ایرانی و خارجی

Academic United

همکاری با بیش از ۵۵ انجمن فعال دانشجویی در سرتاسر امریکا جهت اعتراض به منع مسافرتی دانشجویان ایرانی و خانواده هایشان 

Fundraising

جهت حمایت از دانش جویان غیر ایرانی دانشگاه 

جمع اوری کمک های دانشجویی در جشن هاو مراسم

تهیه کانکس برای زلزله زدگان شامل ۱۷ کانکس

 

مشاور رییس انجمن ایرانیان دانشگاه اوهایو (۱۳۹۶ الی ۱۳۹۷)  (۲۰۱۷ الی ۲۰۱۸)

 عضو فعال انجمن ایرانیان دانشگاه ایالتی میشیگان (۱۳۹۶ تا کنون

فعالیت در برگزاری مراسم، جشنها و فعالیت های فوق برنامه انجمن


  خزانه دار انجمن ایرانیان دانشگاه ایالتی میشیگان (۱۳۹۷ الی ۱۳۹۸)  (۲۰۱۸  ۲۰۱۹)
تهیه بیلان مالی سالانه 
Fundraising  جهت برگزاری مراسم شب یلدا و جشن نوروز
راه اندازی تیم فوتبال انجمن جهت ایجاد رابطه دوستانه بین ایرانیان دانشگاه (کسب مقام سوم فوتسال در دانشگاه 
مسئول ارتباطات با دیگر انجمن های دانشجویی و خانه ایرانیان میشیگان 
برگزاری شب یلدا با همکاری خانه ایرانیان میشیگان، دانشگاه تولیدو، دانشگاه مرکزی میشیگان و دانشگاه وین استیت
برگزاری جشن نوروز 

مسئول داکیونایت (برنامه تماشای فیلم در سینمای دانشگاه 


مشاور رییس و همکار انجمن ایرانیان دانشگاه ایالتی میشیگان (۱۳۹۸ تا کنون)  (۲۰۱۹ تا کنون)
برگزاری جلسات آنلاین هنری و فرهنگی 

مسئول برگزاری مراسم یاد بود قربانیان هواپیمای اوکراینی


همکاری با خانه ایران مشیگیان 

همکاری و پشتیبانی مالی جهت برگزاری جشن شب یلدا به همراه خانه ایرانیان میشیگان 

دیگر فعالیت های داوطلبانه
داور کنفرانس های بین المللی و دانشگاهی
داور مجله های علمی بین المللی
برنامه کی ۱۲  (K12)  امریکا
جمع آوری کمک های مردمی جهت محرومان از دانشجویان: بالغ بر ۶ هزار دلار  

Statement of Purpose to Join SUTA

سوتا مجموعه ای است از نخبگان کشور عزیزمان ایران با ظرفیت انسانی بسیار گران بها که می بایستی جایگاهی بسیار روشن و در خور نام پرآوازه دانشگاه صنعتی شریف داشته باشد. من به سوتا آمده ام تا با انتقال تجربیات مدیریتی و داوطلبانه روح تازه ای بر کالبد سوتا بدمم. آمده ام تا با مشورت پیشکسوتان سوتا و با به کار گیری توانایی های منحصر به فرد جوانان فارغ التحصیل پلی بسازیم برای سوتایی که در عین پختگی نیز پویا، شفاف، قانون مدار، شنونده و در یک کلام هوشمند است. 

برای یک سوتای هوشمند نیاز است به: 

اصلاح اساس نامه سوتا از جمله

oاضافه کردن بازرسین منتخب اعضای رسمی (مستقل از هیات مدیره) 
o ایجاد هیات حل اختلاف  به گونه ای که توام با به کارگیری تجربیات گذشته سوتا نیز نظر نظر اعضا هم مورد توجه و پاسخگویی قرار گیرد. بدین معنی که گروه مشاورانی باشد متشکل از سه نفر از رئیسان قبلی سوتا که به وسیله رای گیری از اعضا در اولین مجمع عمومی فوق العاده (حداکثر یک ماه بعد از شروع دوره هر هیات مدیره) انتخاب گردیده اند. هر نظری خلاف هیات مدیره و... و یا هر نقدی از طرف اعضا با بیش از ۵٪ به هیات اختلافی میرود که به ازای هر ۵٪ اعضا یک نماینده (یک رای) در آن هیات دارد و دو بازرس هم بدون حق رای ناظر بر مسائل آن میباشند. به عنوان مثال اگر اعتراضی از سمت اعضا نسبت به عملکرد هیات مدیره با همراهی ۲۰٪ اعضا صورت پذیرد در هیات اختلاف ۳ رای از جانب مشاوران و ۴ رای از جانب اعضای معترض خواهد بود. در صورت تساوی تصمیم نهایی با هیات مدیره می‌تواند باشد. خروجی این هیات اختلاف نهایی و برای اعضای معترض/منتقد غیر قابل اعتراض مجدد خواهد بود . در صورت اعتراض گروهی دیگر از اعضا (با همراهی با ۵٪به مسئله مورد بررسی نیز جلسه فوق العاده ای لازم است (مثلا در کمتر از یک ماه) تا نهایتا در یک رای گیری تکلیف نهایی مشخص گردد. در این طرح اولیه سعی شده است هم نظر اعضا لحاظ گردد و هم تجربه عملیاتی بوردها قبلی مورد استفاده قرار گیرد تا تصمیمات در عین نوگرایی از پختگی کافی هم برخوردار بوده باشد. دوستان هم در صورت تمایل می‌توانند جهت تکمیل این طرح اولیه مشارکت نمایند.

  هیات مدیره ای قانونمند، شنونده و پاسخگو
  تقویت نقش اعضا در تصمم گیری های کلان در سوتا

  ایجاد فضاء حداکثری و متکسر جهت حضور منتخبين همه نسلها

  ارتباطات فعال و موثر با جوانان از طریق شبکه های اجتماعی و تولید محتوای دیجیتالی 
  ارتباط بیشتر با شاخه های سوتا جهت هم افزایی و استقلال بيشتر شاخه ها 
  گسترش تعداد اعضا و حامیان مالی انجمن 
  تبلیغات گسترده و هدفمند در فضاهای موثر اجتماعی

    

   Intended Volunteer Hours per Week

   5-10 hrs/ week


   © SUTA 2021. All Rights Reserved.
   Powered by Wild Apricot Membership Software