Log in

Sharif University of
Technology ASSOCIATION

News

Get to know about recent SUTA related news here. 

 • December 26, 2017 22:18 | Anonymous


  به همت دست اندرکاران شاخه کالیفرنیای جنوبی سوتا جشن با شکوهی به مناسبت شب یلدا با حضور جمعی از همدانشگاهیان مقیم این منطقه برگزار گردید.

  در این مراسم که با حضور دکتر هژبری و همسرشان برگزار شد، لوح یادبودی به پاس قدردانی از طرف شاخه کالیفرنیا به ایشان تقدیم شد.


  پس از دریافت لوح، دکتر هژبری صحبت کوتاهی برای حاضران در ارتباط با سوتا، جشنواره 2018 و شاخه کالیفرنیای جنوبی داشتند که از طریق لینک زیر قابل مشاهده میباشد:

  همچنین در ابتدای این برنامه سوتا و فعالیتهای آن و به ویژه شاخه کالیفرنیای جنوبی توسط دکتر اخوان، رییس هیئت مدیره این شاخه معرفی شدند. صحبتهای دکتر اخوان در لینک زیر قابل مشاهده است:


 • December 24, 2017 04:14 | Anonymous  پس از جلسات مفصل با شاخه ها و با توجه به شرایط امروز و مقتضیات و پیشرفت های ارتباطی بویژه بصورت مجازی در شکل و  فرمت برگزاری گردهمایی تغییراتی اضافه شده است . بر این اساس در محدوده زمانی سپتامبر ۲۰۱۸، جشنواره و گردهمایی  اشتراکی سوتا را خواهیم داشت . تا لحظه نگارش این متن، شاخه های سوئد، کالیفرنیا، واشنگتن و سیاتل از برگزارکنندگان مشترک این مراسم خواهند بود . در این مدل بدنه و تعداد بیشتری از شاخه ها و اعضای سوتا برای برگزاری مشارکت خواهند کرد . در این شکل، حتی گروه های کوچک فارغ التحصیلان در سراسر جهان نیز می توانند در منطقه خود بخشی از این جشنواره باشند . 

  از این حیث فراخوان پیشنهاد اجرایی زیر تنها شامل شاخه های داوطلب برای برگزاری نخواهد بود و تمامی اعضا و فارغ التحصیلان در تمامی نقاط جهان می توانند بخشی از این گردهمایی و جشن سراسری  سوتا شوند. علاقه مندان به شرکت در این برنامه می توانند در نزدیک ترین شاخه برگزارکننده ثبت نام یا به هر یک از نقاط برگزارکننده سفر کنند. 

  لازم است که دست کم موارد زیر در پیشنهادهای ارسالی گنجانده شده باشند:

  1) امکان برگزاری کدامیک از شرایط زیر را دارید؟

  - حداقل ۳ ساعت برنامه در یکی از سه روز اعلامی
  - برنامه یک روزه /صبح تا عصر
  - برنامه دو روزه /صبح تا عصر


  2) تعداد ظرفیت مهمان در سالن یا فضای مد نظر 

  3) تعداد بیشترین و کمترین تعداد نفرات شرکت کننده در چند برنامه اخیر شما 

  4) بر اساس گزینه انتخابی (۱) امکان برگزاری چه برنامه هایی را دارید؟

  سخنرانی -
  پنل و بحث -
  برنامه های فرهنگی، هنری و موسیقی -
  پخش فیلم مرتبط با تم جشنواره و گردهمایی -
   ...بازدید از محلی علمی، آموزشی، هنری، صنعتی و دانشگاهی و -

  5) در صورت انتخاب دو مورد پایانی از گزینه (۱) شرایط و نیاز به دریافت روادید (ویزا) برای سفر به منطقه شما, که شامل مراحل و زمان بندی دریافت روادید, بویژه برای اعضایی که از ایران در گردهمایی شرکت میکنند
  6) امکان همکاری با انجمنهای آکادمیک یا انجمنهای فارغ التحصیلی در منطقه شما که بالقوه تمایل داشته باشند در گردهمایی ما مشارکت داشته باشند

  7) محل برگزاری برنامه

  8) در صورت انتخاب دو مورد ابتدایی از گزینه (۴) امکان دعوت از شخصیتهای فرهنگی, اجتماعی, تحقیقاتی, علمی, یا دانشگاهی (چه ایرانی, و چه غیر ایرانی) برای شرکت یا سخنرانی در برنامه

  9) در صورت انتخاب مورد سوم از گزینه (۴) امکان دعوت از گروههای هنری, برای برگزاری برنامه های هنری, و یا تفریحی در گردهمایی

  10) بر اساس انتخاب های بالا و شرایط محلی، لطفا جزئیات هزینه های برگزاری اعم از رزرو سالن (در صورت نیاز)، پذیرایی، هزینه های سخنران/ان (در صورت نیاز) و …  به همراه هزینه تقریبی ثبت نام اعضا, و خانواده های آنان در برنامه


  11) در صورت برگزاری گردهمایی به صورت اشتراکی با شاخه یا شاخه های دیگر چه پیشنهاداتی خواهید داشت؟  از همه شما دوستان تقاضا میشود که تا حد امکان طرح اجرایی خود را ظرف دو هفته از دریافت آن ارسال فرمایید 


  توضیح ۱

  تاریخ دقیق برگزاری گردهمایی با مشورت شاخه ها یا گروه های برگزارکننده تعیین خواهد شد.


  توضیح ۲ 

  هر گروه یا شاخه برگزارکننده نیاز است که یک نماینده برای ارتباط به هیات مدیره معرفی کند.

   

  توضیح ۳

  هر گروه یا شاخه برگزار کننده مسوولیت انتشار و پخش آنلاین حداقل سه ساعت از برنامه خود را تحت پلتفرمی مشترک دارد.

   

  توضیح ۴ 

  درآمدها و منافع ناشی از فعالیت در بازه جشنواره اعم از برگزاری نمایشگاه یا "روز کاریابی" به طور کامل به شاخه یا گروه برگزار کننده تخصیص می یابد.

    

  توضیح ۵ 

  ۹۰٪ از درآمد ثبت نام ها به شاخه ها تعلق می گیرد.

  هیات مدیره سوتا بدینوسیله از بذل توجه شما سپاسگزاری کرده, و بی صبرانه منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما می باشد.

  لطفا پیشنهادات، سوالات، و پیشنهاد نهایی خود را برای مسوول کمیته گردهمایی و کنفرانسهای سوتا دکتر سیامک آرام به آدرس پست الکترونیکی events@suta.org  و یا siamak@suta.org ارسال فرمایید.


  با احترام 

  دکتر سهیلا کمال 

  رییس هیات مدیره سوتا


 • November 16, 2017 20:42 | Siamak Aram (Administrator)  متاسفانه حادثه تلخ زمین لرزه در غرب کشور جان بسیاری از هموطنانمان را گرفته و هزاران نفر را مجروح و آواره کرده است. شدت زمین لرزه و پس لرزه های آن آسیب های جدی به روستاها و شهرها در استان کرمانشاه وارد آورده است. سردی هوا و صدمات وارده نیازمند امداد و کمک رسانی فوری و بسیج عمومی و سراسری در تمام کشور است. 


  انجمن دانشگاه شریف ضمن همدردی، به بازماندگان این حادثه دلخراش تسلیت گفته و امید دارد تا هر چه سریعتر امداد و اسکان و بهبود شرایط هموطنان آسیب دیده فراهم شود.  


  همچنین از همگى اعضاى محترم دعوت مي شود تا با ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی خود از طریق مجارى شناخته شده و معتبر در كمك رسانى به هموطنانمان مشاركت كنند.


  هیات مدیره نهم
  شاخه تورنتو

  شاخه سوئد

  شاخه سیاتل

  شاخه کالیفرنیای جنوبی

  شاخه واشگتن

 • October 06, 2017 23:11 | Anonymous  روز شنبه 16 سپتامبر اولین جلسه مشترک بورد و نمایندگان شاخه های محلی سوتا برگزار شد. در این جلسه که هدف آن تبادل اطلاعات و همفکری در امور جاری سوتا بود اعضای بورد نهم و نمایندگان اكثر شاخه های فعال سوتا (سوئد، سیاتل، واشنگتن DC و کالیفرنیای جنوبی) و همچنین داوطلبان تاسیس شاخه های جدید(ونکور و فرانسه) شرکت داشتند.


  محور اصلی این جلسه علاوه بر اشنایی افراد با یکدیگر و ارائه گزارش مختصری از وضعیت شاخه ها توسط نمایندگان هر شاخه بیشتر حول محور گردهمایی اینده سوتا بود.


  مقرر شد در جلسه بعدی که در تاریخ 14 اکتبر برگزار خواهد شد نمایندگان حاضر درجلسه بحثهای این جلسه را با شاخه مربوطه خود در میان بگذارند و با ایده ها و پیشنهادات خود برای گردهمایی اینده سوتا بورد را برای تصمیم گیری و هرچه بهتر برگزار کردن گردهمایی یاری کنند.


  بورد نهم سوتا امیدوار است با برگزاری جلسات ماهیانه با نمایندگان شاخه های محلی به ارتباط هرچه بیشتر و بهتر اعضای سوتا و تبادل نظرات و تجربه های موفق شاخه ها با یکدیگر و در نتیجه قوی تر شدن سوتا کمک کند.


  شریفی ها در هر نقطه از جهان میتوانند با پیوستن به شاخه های محلی سوتا به شبکه بزرگ دوستان و همکلاسیها و همدانشگاهی های خود بپیوندند. • July 19, 2017 16:41 | Siamak Aram (Administrator)

  برنامه ای جهت بزرگداشت زنده یاد استاد مریم میرزاخانی در روز ۲۹ جولای ساعت 17.30  توسط انجمن دانشگاه شریف (سوتا) منطقه واشنگتن دی سی در دانشگاه جورج واشنگتن:


  https://goo.gl/aLQZZr • July 19, 2017 16:36 | Siamak Aram (Administrator)

  سوتا در جنوب کالیفرنیا مراسمی در جهت گرامی داشت یاد دکتر مریم میرزاخانی در روز یکشنبه ۲۳ ام جولای از ساعت ۱۱ صبح تا ۱ بعد از ظهر در دانشگاه UC Irvine برگزار خواهد کرد.


 • July 17, 2017 05:14 | Anonymous


  درگذشت دکتر مریم میرزاخانی، نابغه نامدار ریاضی، موجب تاثر و ناراحتی بسیاری در ایران و جهان شد. دانشمندی متواضع که با رفتنش اگرچه ستاره ای در جهان خاموش شد اما آثار، تلاش و دانشش تا سالیان و قرن ها ماندگار است.


  مریم میرزاخانی، دانش آموخته دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه شریف در رشته ریاضی، تنها زن و تنها ایرانی برنده مهمترین مدال ریاضی جهان، استاد تمام (پروفسور) دانشگاه استنفورد، برنده دهها جایزه و مدال داخلی و بین المللی و عضو نهادهای معتبر و مهم علمی، بسیاری را جذب ریاضی و علوم و تحقیقاتش کرد. فروتنی و تمرکز بسیارش به تحقیقات و فعالیت های حرفه اش امکان میزبانی و تجلیل از وی در گردهمایی ٢٠١٦ فارغ التحصیلان شریف در واشنگتن را نیز فراهم نیاورد.


  انجمن دانشگاه صنعتی شریف (سوتا)، ضمن تسلیت به خانواده، نزدیکان، همکاران، خانواده بزرگ شریف و هموطنان، امیدوار است جوانان و علاقه مندان به علوم و دانش، مسیر و تلاش این دانشمند درخشان و بی نظیر را همانطور که او نیز به این مهم علاقه داشت ادامه دهند.


  همچنین سوتا از تمامی اساتید، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه شریف دعوت می کند تا با ثبت روز تولد وی به عنوان روز مریم میرزاخانی در تقویم دانشگاه شریف و دانشگاه های کشور نه تنها یاد و خاطره اش را گرامی بداریم بلکه این روز را نمادی برای تداوم مسیر و تلاشش قرار دهیم.


  هیات مدیره سوتا • June 10, 2017 01:05 | Anonymous

  Dear SUTA Members,


  We are honored to introduce Dr. Hossein Akhavan as the new board member of SUTA.


  Dr. Akhavan is residing in Paris and is going to be SUTA's liaison for Europe. If you are living in close proximity to Paris, please contact him to join the new Chapter of SUTA in Paris. 


  Dr. Akhavan studied Mechanical Engineering in Sharif University (1975-1979). He has a MS & PhD from ENSAM (Ecole Nationale Superieure des Artset Metiers) Paris.


  Dr. Akhavan has extensive expertise in scientific research and development, project management, and team work. He is currently a Benchmark Manager in Valeo Lighting Systems product Group.


  Please join us to welcome Dr. Akhavan. We will definitely benefit from his skills and expertise in our future programs and plans.


  Best Regards,


  Soheyla Kamal

  SUTA President


 • June 10, 2017 00:45 | Anonymous

  SUTA Southern California was honored to recognize 3 outstanding Sharif graduates as part of Apsih​ 's 20th Annual Academic Achievement Awards ceremony honoring academic achievements by students of Iranian heritage who will be graduating in the 2016/2017 academic year.
  This event was held on Sunday 5/14/2017 in UCLA and more information about the event can be found in the event's webpage.


  This year SUTA SoCal provided three awards to graduates who have a previous degree from Sharif:

  1. Hana Davoudi, PhD in Mechanical Engineering from USC.
  2. Reza Takapoui, PhD in Electrical Engineering from Stanford.
  3. Amir Safaripour, PhD in Electrical Eng. from Caltech.

  This year's SUTA SoCal awards were sponsored by Alami, Farsai, Fatehi, Hatamian, Hojabri, Rad, Tabandeh and Zaimi families (alphabetical order). We congratulate these young scholars and all students graduating this year.


  SUTA SoCal invites all SUTA family and friends to sponsor similar awards for next year's graduation awards and encourages all students graduating next year to apply for these awards through APSIH website.


    

  For more information:

  goo.gl/u9cM95


© SUTA 2000-2022. 
All Rights Reserved.
Powered by Wild Apricot Membership Software